ProgrammingTrending Courses

[100% OFF] Java ile Nesne-Merkezli ve Fonksiyonel Programlama

Course Description

Bu kursun amacı, katılımcının Java SE ile nesne-merkezli ve fonksiyonel programlama yetkinliklerini tamamlamak ve exceptions, collections, generics, modules ve ve fonksiyonel programlama tekniklerini kullanarak program geliştirebilmesini sağlamaktır. Bu eğitim Java diline giriş yapan ve yine Udemy’de yayınlanmış olan Java ile Nesne Merkezli Programlamaya Giriş’in devamıdır. Dolayısıyla bu eğitimin içeriğine hakim olmadan bu eğitimi almayın.

Bu eğitim Java’da en temel yordamsal (procedural) ve nesne-merkezli (object-oriented) yapılarının, enum ve miras (inheritance) da dahil olmak üzere bilindiğini varsayar. Bunlar üzerine bu kurs,  çok şekillilik (polymorphism), soyut sınıflar (summary courses) ve arayüzler (interfaces), iç sınıflar (nested/inside courses), modüller, sıra dışı durum yönetimi ve assertionları (exception administration and assertions) bina eder. Sınıf tasarımı (class design) ile daha sağlıklı nesne-merkezli programlama nasıl yapılacağını ele alır. Sonrasında kurs fonksiyonel programlamaya (practical programming) giriş yapar ve Java’da fonksiyonel programlama ile lambda ifadelerini (lambda expressions) ele alır. Kurs torbalar ve genel yapılar (collections and generics) ile biter.

Şu an için eksik olan Modüller ve Genel Programlama (Generics) kursa eklenecektir.

Dolayısıyla kursun kazandıracağı yetkinlikler şunlardır:

Java’nın yeni sürümleri çıktıkça, ele alınan konularda yenilikler olursa, bu yenilikleri ele alan yeni bölümler eğitime eklenecektir.

Bu eğitim Oracle’ın Java sertifikalarına hazırlık olarak da alınabilir.

Kurs çok detaylıdır, konuları bildiğinizi düşünseniz bile, atlamadan ve sindirerek ilerleyin. Tüm örneklerini çalıştırın, oynayın, bozun, her şeyin nedenini anlayın ve tekrar çalışır hale getirin. Kendi örneklerinizi yazın, benzer teknikleri uygulayın, ödevleri muhakkak yapın. Ödevlerin çözümlerini de kod olarak paylaşacağım. Ayrıca bazı ödevlerin çözümlerini videolarda da bulacaksınız.

Eğitimin kaynak kodlarına hem Github üzerinden hem de Eclipse projesi olarak ulaşabilirsiniz. Github’da ayrıca PDF yansılar (slides) da var. (yansılarda zaman zaman sonradan yaptığım değişiklikleri de görebilirsiniz.) Bunun için 1. bölümün resourcelarına bakın.

Bu eğitim on-line canlı derslerle yapıldığı için sıklıkla katılımcı sorularına cevap verdiğimi göreceksiniz. Umarım bu durum eğitimden elde edeceğiniz faydayı arttırır. Siz de ihtiyaç duyduğunuzda, eğitimle ilgili, yansılarda mesela, herhangi bir yanlışlık, düzeltme ihtiyacı vs. olduğunu düşündüğünüzde bana akin@javaturk.org adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Coupon Code : B73DD226FF48CBB825E0

Course Requirements

  • Evet, katılımcıların Udemy’de yayınlanan “Java ile Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş” eğitimimizin içeriğine hakim olmaları beklenmektedir. Dolayısıyla Java SE’nin enum ve mirasa kadarki nesne yapılarını bilmeleri, Java APIsindeki temel sınıfları kullanabilmeleri beklenmektedir.

ℹNote: Udemy is testing its coupon service and they have temporarily limited some countries. I Hope Udemy Solves this issue as early as possible, Until then you can use this simple trick to get courses for Free. For More Check this Watch VideoJoin us on telegram for Course Updates


Join Whatsapp Group for Daily Free Courses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *