ProgrammingTrending Courses

[100% OFF] SQL Server Integration Services (SSIS) – Giriş Eğitimi

What you Will study ?

  • ETL ve SSIS kavramlarını tanımlayabilmek.
  • SSDT arayüzünü kullanarak ETL projeleri geliştirmek.
  • Slowly Altering Dimension bileşeni ile veri aktarımı yapmak.
  • Dinamik veri aktarımı yapabilen ETL paketleri geliştirmek.

Course Description

Gelişen teknolojiler ile birlikte şirketlerin sahip olduğu veri miktarı her geçen gün artmaktadır. Artan bu veri hacmini, kontrol edebilmek, yönetmek ve veriden analiz yapabilmek günümüz şirketlerinin en büyük ihtiyacı haline geldi. Bu ihtiyaç, şirketlerin kadrolarında Veri Mühendisi, Veri Bilimci, İş Zekası Uzmanı gibi başlıklarda pozisyonlar açılmasına neden oldu. Ben de veri alanda çalışan bir insan olarak, yeni mezun olan veya kariyerini veri alanında ilerletmek isteyen herkes için, giriş seviyesinde bir eğitim içeriği hazırladım. Bu eğitim içerisinde SSIS uygulaması ile ETL süreçleri geliştirmeyi anlatacağım.

Bu kursta, SQL Server Integration Services (SSIS) kullanarak ETL süreçlerinin nasıl geliştirildiğini öğreneceğiz. SSIS içerisinde kullanılan bileşenleri tanıyacağız ve bu bileşenlerin nasıl kullanıldığını göreceğiz. Projelerde sık kullanılan bileşenlerle ilgili örnekler yapacağız.

Öncelikle ETL kavramını ele alalım. Extract, Rework ve Load kelimelerinin baş harflerinden oluşan ETL kavramı, veri entegrasyonu süreçlerini içermektedir. Buradaki Extract ifadesi, kaynak bir sistemden veri okumayı simgeler. Rework ifadesi ise okunan veriler üzerinden çeşitli hesaplamalar yapılmasını temsil eder. Load ifadesi ise, dönüştürülen verinin yeni bir hedef sisteme aktarılmasını ifade eder.

SQL Server Integration Services, SQL Server üzerinde entegre bir hizmet olarak sunulmaktadır. SSIS ile ETL uygulamaları geliştirebilmek için bilgisayarınızda bir SQL Server kurulumu yapmanız gerekmektedir. Geliştirme ortamı olarak, Visible Studio arayüzüne sahip SSDT uygulaması kullanılmaktadır. Kurulumlarla ilgili detaylı bilgiyi 3. bölümde bulabilirsiniz.

Coupon Code : ALKANITY

Course Requirements

  • Temel seviyede SQL bilgisine sahil olmak.

ℹNote: Udemy is testing its coupon service and they have temporarily limited some countries. I Hope Udemy Solves this issue as early as possible, Until then you can use this simple trick to get courses for Free. For More Check this Watch VideoJoin us on telegram for Course Updates


Join Whatsapp Group for Daily Free Courses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *