3D & AnimationTrending Courses

Catia V5 Assembly Design | Sıfırdan Montaj Uygulamaları

Description

Bu eğitimde Catia V5 programının montaj modülüne yani Assembly Design modülüne değiniyor olacağız. Ayrıca Catia V5 programı içerisinde bulunan, kinematik olarak simülasyonlar yapmamıza imkan tanıyan ve kinematik montaj olarak da bilinen DMU Kinematics modülüne de temel olarak değiniyor olacağız. Eğitim içerisinde montaj komutlarını ileri seviye örnekler üzerinden sizlere anlatmaya çalıştık. Eğitimin asıl konusunu V6 motor montajı kısmı oluşturmaktadır. Bir V6 otomobil motorunu hem Catia V5 programında hem de NX programında tüm montaj komutlarını görerek, öğrenerek ve anlayarak birlikte montajlıyacağız. İlerleyen zamanlarda daha farklı sistemleri, tasarımları, mekanizmaları da bu eğitim içerisinde montajlıyor olacağız. Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Catia V5, Fransız Havacılık şirketi Dassault Aviation’a ait olan Dassault Systemes tarafından geliştirilen ileri seviye bir CAD (Pc Aided Design), yani bilgisayar destekli tasarım programıdır. İçerisinde bir çok sektöre hitap eden modüllerin bulunması, Catia V5 programının birinci tercih edilme sebebidir. Ülkemizde Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

V6 motor, tek bir krankı çeviren, üçerli iki sıra halinde altı silindirden oluşan V tipi motordur. V6 motorlar, genellikle 2.0 L ile 4.3 L hacim arasında, sıralı dört silindirli motorlardan daha kısa ve V8 motorundan daha küçük olup en kompakt motor konfigürasyonlarından biridir. Kısa uzunluğu nedeniyle, yaygın olarak önde enlemesine önden çekiş düzenine daha iyi uymaktadır.Join us on telegram for Course Updates


Join Whatsapp Group for Daily Free Courses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *