Trending Courses

Photoshop CC | Sıfırdan Uzmanlığa Uygulamalı Eğitim Seti

Description

Photoshop eğitimini sektörde 30+ yıllık tecrübesi olan değerli bir fotoğrafçıdan öğrenmeye hazır mısınız? Tüm tasarım ve fotoğrafçılık tecrübelerini sizinle paylaşacağı Photoshop eğitiminde göreceğiniz ileri seviye tasarım teknikleri ile piyasada rahatlıkla fark yaratabileceksiniz! Eğitmenimiz fotoğrafçılık sektörü için Photoshop programını uzun yıllar grafik tasarımlarında kullandı ve bu bilgi birikimlerini şimdi sizinle paylaşmaya hazır! Bu eğitimimizde Photoshop programının önemli olan tüm özelliklerine sıfırdan başlayarak, ileri seviyeye kadar değineceğiz. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız! Eğer Photoshop ile ilgiliyseniz ve aynı zamanda da grafik tasarım ve fotoğrafçılık gibi önemli sektörlere ilgi duyuyorsanız bu Photoshop eğitimi tam dimension göre bir eğitim olacaktır. Herkese şimdiden iyi bir eğitim geçirmesi dileğiyle, eğitimde başarılar dileriz.

Adobe Photoshop, Adobe Inc.’nin Home windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Vektörel işlemlerde ve yazı işleme konusunda da bazı yetenekleri olmakla beraber, pazar lideri olmasını sağlayan özelliği bit resim işleme işlevini de taşıyan Photoshop, kuşkusuz bilgisayar dünyasının en kuvvetli yazılımlarındandır.

Photoshop, raster görüntülerini birden çok katmanda düzenleyebilir ve maskeleri, alfa kompozisyonlarını ve RGB, CMYK, CIELAB, spot renk ve çift ton gibi çeşitli renk modellerini destekler. Raster görüntü, metin ve vektör grafiklerini düzenleme veya oluşturmaya ek olarak, limitli de olsa 3D grafik ve video düzenleme yeteneklerine de sahiptir. Kendi içinde entegre biçimde çalışan ve yeni veya gelişmiş özellikler sunan, Photoshop’tan bağımsız olarak geliştirilen ve dağıtılan eklentiler (plug-ins) yüklenerek özellik seti genişletilebilir. Photoshop CS2 sürümünden itibaren, “Sensible Object” (Akıllı Nesne) adında geliştirilmiş, vektörel verilerin kalitesi bozulmadan Photoshop ortamına aktarılmasını sağlayan bir sistem ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

PSD ya da tam adıyla Photoshop Doc, Adobe Photoshop’un öntanımlı dosya biçimidir. PSD dosyası, Photoshop’ta bulunan çoğu görüntüleme seçeneğini destekleyen bir görüntü saklar. Bunlar katman maskeleri, saydamlık, metin, alfa kanalları ve spot renkler, kırpma yolları ve çift ton ayarları içeren katmanları içerir. Projeyi oluşturduktan sonra tekrar işlemek ya da yapılan işlemleri geri alabilmek için proje kaydı PSD formatıyla alınmalıdır. PSD dosya biçimi Adobe’nin Illustrator, Premiere Professional ve After Results gibi diğer uygulamalarına ve Adobe uygulamalarından dışa aktarılabilir.Join us on telegram for Course Updates


Join Whatsapp Group for Daily Free Courses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *