Trending Courses

Sıfırdan Kalite Mühendisliği Sertifika Programı A-Z™

Description

Bu eğitimde sac steel kalıp tasarımı ve plastik enjeksiyon kalıp tasarımı alanlarında uzun yıllar çalışırken edindiğimiz tecrübeler ışığında bir mühendisin sanayide var olabilmesi için gerekli olan kalite mühendisliği bilgilerinden bahsettik. Kalite, kalite güvence, kalite kontrol, kalite yönetim sistemleri, APQP, PPAP, FMEA, MSA, SPC, Yalın Üretim, 5S, Kaizen ve 6 Sigma gibi çok geniş yelpazede kalite konularına da yine bu eğitimde değindik. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız! Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Kalite, ürün veya hizmetin belirlenmiş veya olabilecek ihtiyaçları karşılama kabiliyetine cevap verebilen özelliklerin tamamına denir. Daha kısa ve anlaşılır bir tabirle kalite kullanıma uygunluktur, verimliliktir, yaşam tarzıdır.

Kalite güvencesi, iş, mühendislik ve imalat süreçlerinde ulaşılmak istenen amaçtır. Bu amacın belirlenmesinde müşteri memnuniyeti esas alınır.

Kalite kontrol, bir sürecin kalite etkinliğini azaltacak durumlara karşı tedbir alarak kaliteye hakim olma anlamına gelir. Kalite kontrolünün temel amacı müşteri beklentilerinin ve işletmelerin stratejik amaçlarının en ekonomik seviyede karşılanabileceği ürünün üretimi için gerekli planların geliştirilip uygulanarak etkin bir şekilde sürekliliğinin sağlanmasıdır.

Kalite kontrol mühendisleri, bir şirkette üretilen ürün ve o ürünlerle ilgili noktaları, yöneticilerin belirlediği kriterler ve standartlar doğrultusunda inceleyen kişidir. En temel görevi müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerin üretilmesini ve şekillendirilmesini sağlamaktır.Join us on telegram for Course Updates


Join Whatsapp Group for Daily Free Courses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *