Description

*İndirim kodları için Linkedin hesabıma bakabilirsiniz: mimaremretimur

İç Mimarların, Mimarların, Tasarımcıların ve Dekoratörlerin dikkatine

Hazırladığımız bir iç mekan sahnesi üzerinden uygulamalı olarak, V-Ray’de nasıl gerçekçi render alınır, gelin konuşalım.

Karşınıza devamlı iç mekan tasarımları için hazırlanmış harika görseller çıkıyor fakat bu çalışmaların nasıl hazırlandığını anlatan eğitimler gözünüzü korkutuyor. Hemen pes etmeyin. Parametrelerin, rakamların, komutların içinde kaybolmadan da kaliteli iç mekan görseller hazırlayabilirsiniz.

BU KURS 6 ŞEYİ ÖĞRETİR

1.Bu kurs 3ds Max’i hiç bilmeyenler için temel bir giriş yapar.

2.V-Ray’i hiç bilmeyenler için, gerçekçi malzemeler nasıl hazırlanır ve atanır?

3.V-Ray’de kullanılan ışıklar nelerdir?

4.V-Ray’de bir iç mekan sahnesi nasıl gerçekçi render edilir?

5.İyi bir görselin sahip olması gereken kompozisyon kuralları nelerdir?

6.Photoshop’u kullanarak nasıl render editleme yapılır?

+bonus: CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

+bonu: 50000’den fazla IES Mild içeren arşiv (ücretsiz)

İç mekan tasarımı nasıl yapılmalı, iyi bir mimari fotoğrafın özellikleri ne olmalı, sinemada ve oyunlarda kullanılan aydınlatma teknikleri nelerdir ve Adobe Photoshop programı bir render’ı iyileştirmekte nasıl kullanılır, bunlarını hepsini konuşacağız.

***

Demek gerçekçilik istiyorsunuz, doğru yerdesiniz!

Acelesi olan tasarımcılar olarak toplandık ve birlikte en pratik 3ds Max Eğitimi ile modellemede uzmanlaştık. Artık hayallerimiz hayal olarak kalmıyor.

Şimdi sıra render almakta…

Dünyanın en çok kullanılan CPU tabanlı render motoru olan, V-Ray’e hoş geldiniz!

Fiziksel dünyada ışık, optik kurallarıyla hareket eder. İnsanlık olarak bizler ışığın davranışları üzerinde uzun yıllardır çalışıyoruz. Bilgisayar ve görüntüleme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte yarattığımız sanal gerçeklik, insan beynini kandırmak konusunda uzmanlaştı. Artık gerçek ile ayırt edilmez görseller yaratabiliyoruz.

İşte V-Ray budur! Işığı, malzemeyi, evreni, atmosferi ve kamerayı birebir kopyalayabilen bir ışık simülatörüdür.

Yeterince iyi olmayan görseller en etkili tasarımları bile sönük gösterir fakat iyi bir sunum iyi çalışılmamış bir tasarımın zayıf yanlarını örtebilir. Bu yüzden, bir tasarım kendini görsel bir sunumla nasıl iyi anlatır, render kompozisyonu nedir, bunları konuşacağız.

Mimarlar, İç Mimarlar, Peyzaj Mimarları, Tasarımcılar, Mühendisler tasarımlarını teknik çizimin diliyle anlatmakta güçlük çeker. O yüzden gerçeğiyle ayırt edilemez görseller sunmak ister. Uzun yıllardır gerçek fotoğraftan ayırt edilemez imajlar üretmekte uzmanlaşmış olan V-Ray, tüm tasarımcıların ve öğrencilerin istediği şeyi sunar: Photorealistic Render’lar.

Metaverse dünyası yaklaşıyor. Her meslek grubu şöyle ya da böyle simülasyon dolu bir evrenle işbirliği içinde olmak zorunda. Önümüzdeki yüzyıl, simülasyon bilenlerin yüzyılı olacak. Siz de hangi meslek grubu içinde olursanız olun, bir an evvel en bilindik render motoru ile, V-Ray ile tanışın.

V-Ray kadar çok kullanılan bir yazılımda pek çok eğitim var elbette fakat benim ilkem her zaman acelesi olan tasarımcılar için eğitim hazırlamak oldu. Aceleniz olduğunu biliyorum. Bitmeyen, yavaş ilerleyen, aşırı detay veren kurslardan sıkıldınız. Bir mimar, bir yazar, bir eğitmen olarak pratik eğitimler hazırlayacağıma söz vermiştim. Pek çok render yorum eğitimi, AutoCAD eğitimi ve uygulamalı render eğitimlerinin yanında, dünyanın en kapsamlı Lumion eğitimi de tarafımdan hazırlandı. Ve akabinde Mimarlar için Photoshop ve 3ds Max Eğitimi geldi.

Şimdi de V-Ray’de gerçekçi iç mekan render’lar nasıl alınır onu konuşalım.

Gelin, 3ds Max ve V-Ray kullanarak gerçekçi sahneler yaratalım!

*V-Ray’de gerçekçi malzemeler hazırlamayı öğrenmek istiyorsanız ilgili kursuma bakabilirsiniz. Bu kurs, malzeme konusuna yüzeysel olarak değinir.

***

EĞİTİMLERİMDEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN TAVSİYELER:

Şunu belirtmek isterim ki bu eğitimler hiç bilmeyen, az bilen ve çok iyi bilen herkese bir şeyler katabilecek şekilde tasarlandı. O yüzden hiçbir meslek grubu ve tecrübe seviyesi için vakit kaybı olmayacaktır. Bu Udemy sayfam A’dan Z’ye bir Tasarım okulu olsun istedim.

Tasarım ve modellemeyi baştan sona öğrenmek için “A’dan Z’ye AutoCAD Eğitimi” ve “3ds Max ile A’dan Z’ye Modelleme” eğitimlerim var.

Tasarımınız hazır, şimdi “V-Ray’de Gerçekçi Materials Hazırlamak” eğitimi ile gerçekçi malzemeler hazırlayın, “V-Ray Three Level Lighting” ve “V-Ray’de İç Mekan Render” ile V-Ray öğrenerek V-Ray’de gerçekçi render’lar alın.

Belki de endüstriyel tasarım yapıyorsunuz; tasarımlarınızı en iyi biçimde nasıl sunacağınızı öğrenmek istemez misiniz? “Endüstriyel Tasarım” eğitimime göz atınız…

Zamanınız kısıtlı ise sürat canavarı Lumion ile tanışın; “A’dan Z’ye Lumion Eğitimi” yalnızca Türkçenin değil dünyanın en kapsamlı Lumion eğitimidir.

Evet sevgili Mimarlar, “Mimarlıkta Photoshop” eğitimi ile aldığınız render’ı editleyin.

Yeterli olmadı mı? Lumion uygulama eğitimleri ile Lumion tekniğinizi geliştirin;

Mesela Peyzaj Mimarları “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Animasyon öğrenmek isteyen içinse üç eğitimim var; “LUMION ‘da Animasyon ve Render”, “LUMION ‘da Mimari Animasyon UYGULAMASI” ve “Lumion’da Tanıtım Filmi Hazırlamak”

Ya da belki de “Lumion’da Gerçekçi Malzeme Hazırlamak” eğitimim ile özellikle malzeme konusuna eğilmek istiyorsunuz…

Dış mekân render geliştirmek isteyen Mimarlar “LUMION ‘da Render- KIŞ SAHNESİ UYGULAMASI” eğitimime, “LUMION ‘da Mimari Render-UYGULAMA” eğitimime veya “LUMION ‘da Mimari Dış Mekân-UYGULAMA” eğitimime göz atabilir.

Hazırladığınız görseller içinize bir türlü sinmiyorsa problemin ne olduğunu birlikte analiz edebileceğimiz “MİMARİDE ETKİLİ GÖRSELLEME” ve “Kaliteli Render Almanın Kuralları” eğitimlerime göz atabilirsiniz. Bakalım sunumlarınızdaki drawback neymiş…

İç Mimarlar özellikle “LUMION ‘da V-Ray kalitesinde render almak- İÇ MEKAN” ve “Lumion’da İç Mimarlık” eğitimlerime göz atmalı. Belki iç mekan için V-Ray dışı bir alternatif arıyorsunuzdur.

Harika, elinizde çalışmalarınız ve tecrübeniz var. Öyleyse artık CV ve Portfolyo hazırlamanın zamanı geldi: “CV ve Portfolyo Nasıl Hazırlanır?”

Gördüğünüz gibi hazırlamış olduğumuz eğitim arşivinde tüm tasarım, modelleme, görselleme problemleri için çözümler ve eğitimler bulunuyor.

Durmayın, 3D okulumda önizlemelere bir göz atın.

ins: emretimur

If the coupon is just not opening, disable Adblock, or attempt one other browser.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *